Aby nauka stała się pasją

Tak, wielu rodziców na pewno pamięta to, jak nie raz z przymusu sięgała po podręczniki, ponieważ na naukę ochoty nie było, a i tak trzeba było przyswoić sobie odpowiednie elementy. Może teraz młodzi ludzie nie będą mieli takich problemów, jak ich rodzice, ponieważ wydaje się, że mogą oni zdobywać wiedzę z jeszcze lepiej opracowanych książek. Nauka będzie nie tylko obowiązkiem, ale stanie się także prawdziwą pasją. W szczególności, jeżeli uczeń będzie miał przyjemność bazować na takiej książce, jak “Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“. Autorami są Marcin Braun i Weronika Śliwa.

Fizyka w zakresie podstawowym


Nawet, jeżeli mamy do czynienia z podręcznikami w zakresie podstawowym, to można dzięki temu dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Takich, które sprawią, że uczeń będzie sam dążył do tego, aby odkrywać kolejne informacje, np. przy pomocy internetu, czy też innych książek. Tak być może w przypadku tego podręcznika, który ma służyć uczniom w klasie drugiej. Wydany przez Nową Erę, jest zgodny z obowiązującą podstawą programową. Książka dedykowana jest dla wszystkich uczniów, którzy nie chcą zdawać matury z tego przedmiotu. W środku znaleźć można m.in. przykłady różnych zadań i ich rozwiązania z dokładna analizą, dzięki czemu uczeń ma szansę na to, aby zrozumieć cały tok rozumowania. Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem, pomagającym utrwalić potrzebne materiały.

“Odkryć fizykę 2. Karty pracy ucznia do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum zakres podstawowy – Szkoła ponadpodstawowa”

Karty pracy, które zostały stworzone przez Bartłomieja Piotrowskiego i Izabelę Kondratowicz. Dzięki nim utrwalenie wiedzy nie będzie takie trudne. Autorzy opracowali szereg ćwiczeń odnoszących się do różnych zagadnień. W środku znaleźć można również sporo miejsca na notatki, dzięki czemu nie będzie konieczności zakładania dodatkowego zeszytu na ten przedmiot.