Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Fizyka może wydawać się trudnym i wymagającym przedmiotem. Nie każdy uczeń potrafi ją od razu pojąć. Pomóc w tym może publikacja “Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” (https://www.taniaksiazka.pl/odkryc-fizyke-2-podrecznik-dla-liceum-ogolnoksztalcacego-i-technikum-zakres-podstawowy-szkoly-ponadpodstawowe-marcin-braun-p-1390701.html). Odpowiedzialne za jej wydanie jest wydawnictwo “Nowa Era”. Została opracowana przez Marcina Brauna i Weronikę Śliwę. Postarali się oni o to, by uczniowie otrzymali możliwie jak najlepszy zestaw do zdobywania wiedzy.

“Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” – ciekawa publikacja do nauki fizyki

Fizyka należy do tych przedmiotów, które uznaje się za trudne. Zrozumienie jej często wymaga podjęcia różnego rodzaju działań. W wielu przypadkach wystarczy odpowiednie prowadzenie lekcji oraz dobry podręcznik. Co musi on zawierać? Dobrze skrojoną szatę graficzną, w której umieszczone są rożne elementy. Mogą to być obrazki, zdjęcia, schematy lub tabele. Treść takiej publikacji powinna być ciekawa i napisana prostym językiem. Tak jest w przypadku “Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe“. Została ona przeznaczona dla uczniów klas 2 szkół ponadpodstawowych. Uwzględnia więc ich stan wiedzy oraz informacje, które zdobyli w latach wcześniejszych. Ta część pomaga zrozumieć tematy związane z:

  • prądem elektrycznym,
  • elektrostatyką,
  • elektrycznością oraz magnetyzmem.

Pozycja “Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe” zawiera również zbiór zadań, w którym zostały umieszczone ciekawe ćwiczenia. Mają one różny poziom trudności. Dzięki temu rozwijają zdolności ucznia i sprawiają, że lepiej pojmuje dane zagadnienia. Oprócz tego w podręczniku opisane są różne eksperymenty, które można przeprowadzić na lekcji lub w domu. Mogą one sprawić, że uczniowie bardziej zainteresują się tym przedmiotem.